Anime Zima 2013/2014 ^^

LISTA ZAKTUALIZOWANA – 29.12.13

anime-winter-2013-2014-top

…Nigdy nie mam pojęcia co mówić we wstępie ^^” Jednak tym razem chyba powinnam zacząć od kajania się za to, że nic tu nie napisałam przez 1,5 miesiąca (z hakiem?) – jakoś uczelnia wyprała mnie z chęci do czegokolwiek twórczego… co nie zmienia faktu, iż nabazgrać coś raz na weekend w sumie mogłam. Cóż ^^” Nigdy nie twierdziłam, że nie jestem leniwcem ;P

Dlatego też mój szatański plan, by powtórnie wkupić się w wasze łaski obejmuje publikację waszych ukochanych zapowiedzi jako prezent świąteczny :) Na nic innego nie stać biedną studentkę, ale myślę, że zawarta w tej notce „wartość intelektualna” zrekompensuje wam ewentualne braki w portfelach ;P (taaaa, jaaasneee ;P)

Sezon może nie jest porażający, szczególnie po takiej jesieni jak w tym roku, ale definitywnie nie jest też tak jałowy jak mi się na pierwszy rzut oka wydawało. Zapraszam do czytania~~

anime-winter-zima-2013-14-v4

Tym razem 38 tytułów 43 tytuły – w tym 8 kontynuacji (włączając w to spin-offy, bo ciężko stwierdzić jak traktować kolejną serię PreCure i nowy sezon Sailorek :)). Do tego definitywnie nie można przeoczyć dużej ilości OVA, ponieważ sporo z nich to dodatkowe odcinki do znanych i kochanych tytułów :)

Pupipo

Tytuł: Pupipo!
Premiera: 21 grudzień 2013
Filmik: PV

Wakaba Himeji to uczennica 5 klasy podstawówki, która posiada zdolność widzenia tego, czego normalni ludzie zobaczyć nie potrafią. Najczęściej są to przerażające złe duchy wyrządzające krzywdę osobom dziewczynce bliskim. Z tego właśnie powodu Wakaba nie ma przyjaciół i bardzo rzadko się uśmiecha. Czasami przynosi do domu bezdomne zwierzęta, jednak rodzice nie pozwalają jej ich zatrzymać. W końcu zaniepokojeni o swoją smutną córeczkę postanawiają, że zgodzą się na przygarnięcie następnej istotki jaką ta przyniesie ze sobą. Szczęśliwcem okazuje się różowy potworek zwany „Pupipo” – nikt do końca nie wie czym on jest, ale zwierzak chroni Wakabę przed nękającymi ją duchami oraz pomaga jej zaprzyjaźnić się z zainteresowaną okultyzmem nową uczennicą.

Opinia: Słodziutkie i definitywnie mogło być sympatyczną serią, gdyby nie fakt, że jest to kolejna 5-minutówka. Szkoda :(

Double Circle

Tytuł: Double Circle [ONA]
Premiera: 19 grudzień 2013
Filmik: PV

„Podwójny Okrąg” to nazwa małej społeczności żyjącej w Kawasaki, której egzystencję można podsumować hasłami: „energia”, „środowisko” oraz „rozwój lokalnej ekonomii za pośrednictwem teleinformatyki”. Mieszkańcy potrafią zamieniać się w bohaterów potrafiących stawić czoła wrogom z zewnętrznego świata, których celem jest przywłaszczenie sobie ich osiągnięć.

Opinia: Osobie, która pisała angielski opis fabuły na oficjalnej stronie polecam wybrać się na porządny kurs językowy ;P Bardzo bardzo dziwne coś – niedbały wygląd, kulejące CG w trailerze, tryb 5-minutowych odcinków, które wychodzą w dość dużych odstępach czasu… tak, definitywnie „dziwne coś” (choć z fajnymi seiyuu).

Tonari no Seki-kun

Tytuł: Tonari no Seki-kun
Premiera: 6 styczeń 2014
Filmik: PV

Yokoi siedzi w szkole obok chłopaka zwanego Seki-kun. Wcale nie uważa on na to co się dzieje na lekcjach, a zamiast tego zajmuje się wymyślaniem coraz to nowych dziwactw, które pomagają mu zająć czas – począwszy od stworzenia mini toru golfowego, którego dołkiem jest dziura w ławce, a kończąc na odegraniu dramatycznej bitwy za pomocą papierowych pionków do shogi. Yokoi nie potrafi powstrzymać zainteresowania tym co robi jej „sąsiad” nawet pomimo tego, że jego wyczyny często to właśnie ją pakują w kłopoty!

Opinia: To teraz seria z 10-minutowymi odcinkami. Dość biedna graficznie i nie powalająca na kolana zarysem fabuły – wszystko będzie zależeć od tego jak poradzi sobie z humorem, bo zdaje się, że to właśnie ten motyw będzie grał tu pierwsze skrzypce.

Nobunagun

Tytuł: Nobunagun
Premiera: 5 styczeń 2014 [preair: 25 grudzień 2013]
Filmik: CM, PV

Licealistka Shio Ogura jest na szkolnej wycieczce na Tajwanie, kiedy nagle zostaje zaatakowana przez potwory. Zjawiają się też agenci należący do rządowej organizacji DOGOO znani jako „Posiadacze Genu-E” (E-Gene Holders), posługujący się broniami połączonymi z duszami historycznych postaci. Szybko okazuje się, że Shio także obdarzona jest zdolnościami Posiadacza Genu-E, kiedy to budzi się w niej dusza Ody Nobunagi, gdy dziewczyna próbuje uratować swoją przyjaciółkę.

Opinia: Wygląda to ciut głupiutko i zwariowanie zarazem :) Niby opis fajny, ale trailer bynajmniej nie zachwyca. Możliwe, że zerknę na pierwszy ep, ale nie mam co do tej serii za wielkich nadziei – chyba nie do końca wpada w moje gusta.

Toaru Hikuushi e no Koiuta

Tytuł: Toaru Hikuushi e no Koiuta
Premiera: 6 styczeń 2014
Filmik: PV

Opowieść o księciu, który straciwszy wszystko decyduje się wyruszyć w podróż, choć nie ma gwarancji, że powróci z niej bezpiecznie do domu. Jego umysł ogarnęła nienawiść i żądza zemsty, jednak na swej drodze spotka ludzi, którzy nauczą go znaczenia słowa „przyjaźń”… oraz „miłość”.

Opinia: Znów (za często to dzisiaj powtarzam ^^”) nic przesadnie odkrywczego, ale uwielbiam serie przygodowe z wątkiem miłosnym, więc definitywnie będę oglądać :D Co prawda nie uważam się za fankę aeronautyki lecz chyba nie będzie mi to przesadnie przeszkadzać.

Onee-chan ga Kita

Tytuł: Onee-chan ga Kita
Premiera: 9 styczeń 2014
Filmik: PV

Historia Tomoya Mizuhary, 13-latka, który poprzez powtórny ślub swojego ojca zyskuje starszą siostrę. 17-letnia Ichika jest troszkę dziwna, a sympatia jaką czuje do nowego brata odrobinę chłopaka przytłacza, żeby nie powiedzieć „przeraża”. Do tego najlepsza przyjaciółka dziewczyny, Ruri, to prawdziwa sadystka, a nie można też zapomnieć o piersiatej, w 1/4 Japonce Marinie.

Opinia: Kolejna 5-minutówka. Ileż można robić serii o relacjach [przyszywany] brat-siostra (szczególnie, że w moich oczach wszystkie są oparte dokładnie na tym samym schemacie?) Kurde no! Sama jestem młodszą siostrą i mam starszych braci – mogę z pierwszej ręki powiedzieć, że relacje rodzeństwa to cudowna rzecz, tylko dlaczego nikt nigdy nie potrafi tego normalnie pokazać? (po pierwsze: nie wrzucać w to incestu) ^^”

Pupa

Tytuł: Pupa
Premiera: 10 styczeń 2014 [preair: 21 grudzień 2013]
Filmik: PV#1, PV#2

Opowieść o rodzeństwie postawionym w sytuacji życia lub śmierci. Utsutsu i Yume Hasegawa, chłopak i jego młodsza siostrzyczka, mają tylko siebie nawzajem. Pewnego dnia Yume zauważa tajemniczego, czerwonego motyla, po czym jej ciało przechodzi wstrząsającą przemianę w pożerającego ludzi potwora. Utsutsu robi wszystko co w jego mocy by znaleźć sposób na przywrócenie najdroższej siostry do jej ludzkiej postaci.

Opinia: Jest i nieszczęsna Pupa, która obsunęła się z poprzedniego sezonu. Z PV bije tak niepokojąco-przerażający klimat, że nie wiem czy chcę to oglądać. Pewnie też rozczaruję sporo osób wiążących z tym anime wielkie nadzieje, ale muszę dodać, że jest to następna seria z 5-minutowymi odcinkami. W ogóle wyjaśniam, bo wiem w końcu o co chodzi z tym dziwnym (przynajmniej dla Polaków) tytułem ^^” „Pupa” to słówko z amerykańskiego angielskiego i znaczy ono „poczwarka” – motylki z opisu i plakatu, nazwa… ma sens, isn’t it? xD

Mikakunin_de Shinkoukei

Tytuł: Mikakunin de Shinkoukei
Premiera: 9 styczeń 2014
Filmik: PV#1, PV#2

Zwyczajna dziewczyna o imieniu Kobeni Yonomori w dniu swoich 16 urodzin dowiaduje się, że jest zaręczona z Hakuyą Mitsumine, chłopakiem w jej wieku. Wprowadza się on do jej domu, przy okazji zabierając ze sobą swoją młodszą siostrzyczkę Mashiro, ciągle jeszcze uczęszczającą do szkoły podstawowej. Należy też dodać do tej mieszanki Benio, starszą o 2 lata siostrę Kobeni, która już od pewnego czasu z nią mieszka.
Historia ta pokazuje stosunki czwórki osób związanych nowymi relacjami – byciem „parą”, czy też „szwagrostwem”.

Opinia: Wygląda sympatycznie i o ile nie zmieni się w typowe cute-girls-doing-cute-things, to może okazać się całkiem przyjemną i lekkostrawną serią :)

Sakura Trick

Tytuł: Sakura Trick
Premiera: 10 styczeń 2014
Filmik: PV

Opowieść o Haruce i Yuu, dwójce dziewczyn uczęszczających do liceum, które ma zostać zamknięte w przeciągu najbliższych trzech lat. Pragną one by połączyło je coś specjalne, dlatego łączą się w pocałunku, od tego zaś momentu ich związek zaczyna nabierać tempa.

Opinia: Yuri – czyli dla mnie odpada.

Wake up girls

Tytuł: Wake Up, Girls!
Premiera: 11 styczeń 2014
Filmik: PV#1, PV#2

Green Leaves Entertainment to maleńka firma z Sendai, największego miasta północno-wschodniego regionu Tohoku, której grozi zamknięcie. Agencja ta zajmowała się kiedyś zarządzaniem karierami magików, wróżbitów i innych artystów estradowych, jednak aktualnie ostatni z ich klientów zrezygnował z ich usług. Będąc na granicy bankructwa, prezes firmy, Tenge, postanawia postawić wszystko na jedną kartę i wypromować grupę idoli. Wypełniając zuchwałe polecenie swojego przełożonego, manager Matsuda wyrusza na miasto w poszukiwaniu talentów. Największe wrażenie wywiera na nim niespodziewane spotkanie z pewną dziewczyną…

Opinia: Nie jest to pierwsza seria o grupie idolek jaka powstała, nie liczę też na żadne odkrywcze podejście do tematu. Można rzucić okiem, jeśli motyw muzyczny potraktują na serio. Jeśli zaś wszystko skupi się na obyczajowych aspektach, to ja podziękuję.

Robot Girls Z

Tytuł: Robot Girls Z
Premiera: 4 styczeń 2014
Filmik: PV

Historia nowej drużyny „Robotycznych Dziewcząt Toei” o nazwie „Team Z”, składającej się z trójki dziewczyn wzorowanej na marce „Mazinger Z” firmy Toei.: Mazinger Z, Great Mazinger oraz UFO Robot Grendizer. Zazwyczaj zajmują się one promocją przyszłościowego źródła energii, „Mocy Fotonowej”, w tokijskiej dzielnicy Nerima. Jednakże zdarzają się też sytuacje, kiedy pojawia się drużyna dziewcząt zwana „Mechanical Beast” („Mechaniczne Bestie”) nasłana przez „Potajemne Imperium” w celu kradzieży wspomnianego źródła energii. „Team Z” musi się z nimi zmierzyć, aby zapobiec katastrofie… ale czasami po prostu postanawiają dokopać „tym złym”, żeby rozładować nagromadzony stres.

Opinia: 10-minutówka. Czy w tym sezonie nie ma normalnych serii? ^^” [Przegadana] zwariowana komedia – jakoś tak po trailerze nie wygląda na coś w moich klimatach.

Mahou Sensou

Tytuł: Mahou Sensou
Premiera: 10 styczeń 2014
Filmik: PV

Takeshi Nanase to zwyczajny licealista z mroczną przeszłością. Z powodu pewnych wydarzeń on i jego przyjaciółka z dzieciństwa, Kurumi Isoshima, muszą udawać, że są parą, ale poza tym udaje mu się prowadzić całkiem normalne życie. Jednak pewnego dnia na terenie szkoły znajduje nieprzytomną dziewczynę zwaną Mui Aiba, ubraną w mundurek, jakiego nasz bohater nigdy w życiu nie widział. To spotkanie raz na zawsze zmienia przeznaczenie jakie przypadło w udziale Takeshiemu. Mui wyjawia mu, że jest czarodziejką oraz przeprasza chłopaka, że przypadkowo jego także zmieniła w czarodzieja. Co wcześniej Takeshi znał jako jeden świat, tak naprawdę okazuje się dwoma – światem, gdzie żyją magicy oraz światem zamieszkałym przez normalnych ludzi.

Opinia: Seria fantasy, którą zajmuje się Madhouse – aż żal odpuścić :) Po za tym Mahou Sensou już jakiś czas temu zwróciło moją uwagę, więc fakt, że robi je dobre studio + udało im się zgromadzić fajnych seiyuu (choćby Mamoru Miyano czy Kenichi Suzumura) tylko powiększa moje pozytywne nastawienie do tego tytułu. Definitywnie must watch ^^

Nisekoi

Tytuł: Nisekoi
Premiera: 11 styczeń 2014
Filmik: CM, PV

Raku Ichijou to przeciętny licealista. Przy okazji jest też jedynym dziedzicem Rodziny Shuei-gumi, członków Yakuzy. Dziesięć lat temu chłopak złożył w tajemnicy przysięgę z pewną dziewczyną – obiecali sobie, że „wezmą ślub, gdy uda im się ponownie spotkać”. Od tamtego czasu Raku nigdy nie rozstał się z wisiorkiem jaki zostawiła mu tajemnicza ukochana.
Wtem pewnego dnia do klasy chłopaka przenosi się piękna dziewczyna o imieniu Chitoge Kirisaki. Ich kompatybilność jest gorzej niż zła i nie było chwili, kiedy ich interakcje nie doprowadziłyby do kłótni. Jednak z powodu dziwnego obrotu zdarzeń Raku i Chitoge zgadzają się udawać, że są kochającą się parą. Nawet mimo tego, że serce chłopaka bije dla jego innej koleżanki z klasy, Kosaki Onodera.

Opinia: Już od dawna planowałam zabrać się za mangę, więc anime dosłownie spadło mi z nieba :) Głosem głównego bohatera jest Kouki Uchiyama, którego baaaardzo lubię, a zawsze narzekam, że ma za mało ról, więc tym bardziej jest to coś, co muszę sprawdzić. Jestem otwarta na fajne komedie romantyczne, byle haremówkowe akcenty jakoś strasznie nie wkurzały ;]

ZX Ignition

Tytuł: Z/X Ignition
Premiera: 9 styczeń 2014
Filmik: PV

Historia ta dzieje się w niedalekiej przyszłości. Nagle na świecie pojawia się pięć „Czarnych Punktów” będących portalami do równoległej rzeczywistości. Krótko po tych wydarzeniach ze wspomnianych przejść międzywymiarowych wysypuje się horda dziwnych stworzeń, które rozpoczynają swoją inwazję. Są one mieszkańcami pięciu światów, albo dokładniej mówiąc: tego samego świata z pięciu różnych, możliwych linii czasowych. By upewnić się, że to właśnie ich „możliwa przyszłość” przetrwa, każda z pięciu armii chce pozbyć się przybyszów z pozostałych równoległych rzeczywistości. Kluczem do zwycięstwa okazuje się tajemnicze urządzenie w kształcie karty.

Opinia: Wystarczyły mi jakieś 4 sekund PV, żeby wiedzieć, że za muzykę w tej serii odpowiada Yasuharu Takanashi <3 A o ile nie jest to wystarczający powód, by zabrać się za Z/X Ignition, to dorzucam niezłą obsadę i ciekawe podejście do motywu karcianki (bo to jest karcianka, prawda?). Ogółem może i seria ta nie robi na tym etapie nie wiadomo jakiego wrażenia, ale nauczyłam się przy Log Horizon, że czasami takie niepozorne tytuły potrafią zostać świetnym czarnym koniem sezonu :)

Space Dandy

Tytuł: Space Dandy
Premiera: 5 styczeń 2014 [preair: 4 styczeń 2014]
Filmik: PV#1, PV#2, Teaser[ENG], Trailer[ENG]

Kosmiczny Dandy to elegancik w kosmosie! Ten cudowny łowca przygód z fryzurą na Elvisa, podróżuje po galaktyce w poszukiwaniu takiego gatunku kosmitów, jakiego nikt jeszcze nie napotkał. Za każdą nowo odkrytą rasę czeka na niego pokaźna sumka, jednak nasz elegancik nie może się zbytnio guzdrać, ponieważ zawód ten rządzi się zasadą „kto pierwszy, ten lepszy!”. Za pomocników mając podniszczonego robota o imieniu QT oraz koto-podobnego kosmitę Meow, Dandy dzielnie przemierza nieznane światy zamieszkane przez różnorodne gatunki kosmitów. Przyłącz się do najlepiej ubranego łowcy obcych w całym kosmosie i razem z nim wyrusz na przygodę, która zaprowadzi Cię w najdalsze zakątki wszechświata!

Opinia: Eeeeeee……. W normalnych warunkach pewnie bym to pominęła, ale trailer wygląda tak pokręcenie, że aż interesująco ;D Ale Bones macza w tym palce no i ten Junichi Suwabe z manierą mówienia Ore-samy – to jest cios poniżej pasa, no! xP Po za tym jakoś tak nie mogę powstrzymać skojarzenia z Facetami w Czerni jak na to patrzę :) No i reżyseruję tą serię gość od Cowboya Bebopa – definitywnie nie można mu zarzucić, że się nie zna na gatunku.

Hoozuki no Reitetsu

Tytuł: Hoozuki no Reitetsu
Premiera: 10 styczeń 2014
Filmik: PV#1, PV#2, CM#1, CM#2

Hoozuki to asystent wielkiego władcy Piekła, Króla Enmy. Na swój spokojny i super-sadystyczny sposób, stara się on rozwiązywać różnorodne problemy Piekła, wliczając w to np.: szalejącego Momotarou i jego ekipę. Jednakże kiedy znajdzie chwilę dla siebie, lubi spędzać ją na swoich hobbby – wzdychaniu do słodziutkich zwierzaczków, czy hodowaniu „Kwiatów Złotorybek”.

Opinia: Czyli takie trochę… życie codzienne demonów? Wygląda ładnie, ale jakoś nie czuję się przekonana.

Witch Craft Works

Tytuł: Witch Craft Works
Premiera: 5 styczeń 2014 [preair: 29 grudzień 2013]
Filmik: Trailer, CM

Honoka Takamiya to zwyczajny uczeń, którego największym problemem jest fakt, że siedzi w ławce obok Ayaki Kagari, najpiękniejszej dziewczyny w szkole. Dwójka ta nigdy wcześniej ze sobą nie rozmawiała, a wszelkie małe interakcje, jakie miały między nimi miejsce, natychmiastowo kończyły się kilkoma pięściami wymierzanym chłopakowi przez fanklub dziewczyny. Jednak kiedy ukruszony fragment budynku szkoły praktycznie wysyła Honoke w zaświaty, to właśnie Ayaka przychodzi mu na ratunek. Pojawia się jednak jeden malutki problemik… trzymany w ramionach Kagari bohater dostrzega, że ta przebrana jest za wiedźmę i unosi się w powietrzu za pomocą miotły! Dziewczyna wyjawia mu, że chronienie go jest jej misją i teraz nareszcie może to robić otwarcie, bez zawracania sobie głowy utrzymywaniem pozorów.

Opinia: Wow, głos głównego bohatera to debiutant, Yuusuke Kobayashi. Ciekawe jak mu pójdzie jego pierwsza rola :) Co do serii, to staram się jej nie skreślać, choć biust panny czarownicy przesłaniający połowę ekranu to dobry argument, żeby to zrobić :P W PV mówią, że to „Rabu Komedi”, ale pytanie brzmi: czy to ten fajny, czy irytujący typ love-com?

Sekai Seifuku Bouryaku no Zvezda

Tytuł: Sekai Seifuku: Bouryaku no Zvezda
Premiera: 13 styczeń 2014
Filmik: CM#3, CM#4, CM#5

Czego potrzeba by podbić świat?
Każdy przywódca o tym kiedyś rozmyślał… jednak wszystko co udało im się osiągnąć, to właśnie nic ponad marzenia.
Dominacja nad światem… nikomu jeszcze nie udało się jej zdobyć.
Aż do momentu, kiedy to pojawiła się mała dziewczynka o imieniu Kate Hoshimiya.
Wstrząśnie ona światem!
Jak udało jej się dokonać tak niesamowitego wyczynu? To tak przerażające! Tak cudowne!
Czy może chodzić o… Konspirację Zvezdy?!
Niech świat skąpa się w świetle naszej wspaniałej Zvezdy!

Opinia: „Zvezda” = ros.”gwiazda”. Sympatyczny projekt postaci i bardzo halloweenowy (Soul Eaterowy?) klimat. Ciekawi mnie co z tego wyniknie, ponieważ ciężko cokolwiek powiedzieć po tym super-jasnym opisie ^^” Cieszę się też, że Kato Tatsuya będzie miał okazję stworzyć kolejny soundtrack – do tej pory naprawdę podobały mi się jego pomysły :) Ogółem pewnie sprawdzę, ale nie pogardziłabym konkretniejszą informacją o co tak naprawdę w tym chodzi.

Wizard Barristers Benmashi Cecil

Tytuł: Wizard Barristers: Benmashi Cecil
Premiera: 13 styczeń 2014
Filmik: Trailer, PV#3

W roku 2018 ludzie i magowie wspólnie zamieszkują Tokio. Policja, tak jak zawsze, zajmuje się dbaniem o porządek w mieście, jednak czarodzieje podlegają odrobinę innym zasadom. Popełniwszy wykroczenie sądzeni są wedle specjalnego prawa magicznego w przeznaczonych do tego sądach, gdzie zatrudnia się magów-adwokatów. Mając 17 lat, Cecile właśnie stała się najmłodszym w historii magiem-adwokatem i rozpoczęła pracę w Kancelarii Butterfly Law (Prawo Motyla). Choć dziewczyna nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy, drzemie w niej niesamowity, magiczny potencjał…

Opinia: Jedno jest pewne – seria ma fajnie zrobioną oficjalną stronkę :D Do tego sam pomysł jest naprawdę oryginalny… choć z drugiej strony leciutko kojarzy mi się z Darker than Black, tylko jakby widzianym z perspektywy policji ;) Wygląda na coś definitywnie wartego uwagi, tylko mam nadzieję, że pan reżyser, Yasuomi Umetsu, ogarnie się po sieczce fabularnej jaką było Galilei Donna ;P

Inari Konkon Koi Iroha

Tytuł: Inari, Konkon, Koi Iroha.
Premiera: 16 styczeń 2014
Filmik: PV, CM

Inari Fushimi to nieśmiała, niezdarna i nie błyszcząca przesadną mądrością gimnazjalistka, mieszkająca w dzielnicy Fushimi w Kyoto. Dziewczyna podkochuje się w swoim koledze z klasy, Tanbabashim, jednak nie potrafi wyrazić swoich uczuć na głos. Pewnego dnia, jako podziękowanie za pomoc małemu liskowi, boginka pobliskiej świątyni, Ukanomitama-no-kami, postanawia podarować jej umiejętność zmiany swojego kształtu.

Opinia: W zamierzeniu to ma być moje zastępstwo Gingitsune – lekka, cieplutka i kochana seria, która sprawia, że człowiekowi od razu jest jakoś lżej na sercu ^^ Mam nadzieję, że wywiąże się z zadania, jakie jej właśnie przydzieliłam xD Szkoda jednak, że dostała tylko 10 odcinków.

No-Rin

Tytuł: No-Rin
Premiera: 11 styczeń 2014
Filmik: Trailer

Kiedy nagle krajowa idolka, Yuka Kusakabe, postanowiła zrezygnować z kariery w przemyśle rozrywkowym, świat legł w gruzach dla nastoletniego Kosaku Haty. Chłopak był jej największym fanem, przez co ostateczne zejście ze sceny artystki wprawiło go w nie lada depresję. Po pewnym czasie jego kolegom ze Szkoły Rolniczej Tamo w końcu udaje się wyciągnąć go z pokoju i zmusić do pójścia na zajęcia – wtedy właśnie okazuje się, ku zdziwieniu wszystkich obecnych, że Yuka Kusakabe (to jej pseudonim artystyczny), tutaj pod imieniem Ringo Kinoshita, jest nową uczennicą w ich klasie! Kosaku szybko zdaje sobie sprawę, że jest to niepowtarzalna okazja by osobiście poznać dziewczynę jego marzeń oraz wspólnie z przyjaciółmi dowiedzieć się, dlaczego Yuka postanowiła przenieść się do ich szkoły.

Opinia: Zwęszyłam setting szkoły rolniczej, aka Gin no Saji v.2.0 ;P Jednak tym razem to wątek miłosny zdaje się grać pierwsze skrzypce. Ogółem coś sporo komedii romantycznych w tym sezonie – ciekawe która z nich okaże się najlepsza (aka „warta naszego czasu”) :)

Hamatora

Tytuł: Hamatora
Premiera: 8 styczeń 2014
Filmik: PV#0, PV#1, PV#2

„Minimum” – specjalna, wrodzona moc, którą posiada bardzo niewielu ludzi znanych jako „posiadacze minimum”. W Yokohamie zespół dwóch detektywów zwany Hamatora, składający się z dwójki posiadaczy minimum, Nice i Murasakiego, natyka się na informację dotyczącą seryjnego mordercy ściganego przez ich dawnego kolegę, Arta. Wkrótce okazuje się, iż wszystkie ofiary zabójcy także były posiadaczami minimum. Choć początkowo niechętni by mieszać się w tą sprawę, detektywi postanawiają rozpocząć śledztwo.

Opinia: Obejrzyjcie sobie pierwsze i drugie PV. Muzyka, sposób przedstawienia, logo = no wypisz wymaluj styl Durarary! :) Sporo fajnych seiyuu (Nakamura, Kamiya, Fukuyama) oraz właśnie skojarzenie z DRRR podziałały na mnie jak magnes – byle okazało się równie przyjemne jak wygląda na pierwszy rzut oka.

Chuunibyou demo Koi ga Shitai Ren

Tytuł: Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren
Premiera: 9 styczeń 2014
Filmik: Teaser, PV, CM

Drugi sezon „Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!”:
W wyniku pewnych wydarzeń Yuuta i Rikka mieszkają razem. Wspólne życie jest niezwykle ekscytującym doświadczeniem dla naszej zakochanej pary… a przynajmniej w teorii takie powinno być.
Czy posiadanie dziewczyny z syndromem gimnazjalisty to za duże wyzwanie dla Yuuty, który nigdy wcześniej nie umawiał się nawet z normalniejszymi przedstawicielkami płci pięknej?! Chłopak nie wie jak podejść do swojego związku z Rikką. W międzyczasie zaś całej bandzie, łącznie z Nibutani, Kumin, i Dekomori udaje się przejść do wyższej klasy. Co więcej, na horyzoncie pojawia się dziewczyna będąca przyczyną eskalacji syndromu chuunibyou Yuuty w gimnazjum – Satone Shichimiya wołająca na siebie Sophia Siódmy Pierścień Saturna…

Opinia: 2 sezon Chuunibyou. Szczerze mówiąc nie wiem co mam o tym myśleć – pierwsza seria była całkiem spoko, ale z mojego osobistego punktu widzenia, to w miarę zamknięta historia, zaś dorabianie na siłę kontynuacji „bo się tytuł dobrze sprzedał” nigdy do niczego dobrego nie prowadzi. Na pewno zerknę cóż to wymyślą, ale definitywnie nie będę śledzić Chuu2 na bieżąco – jakoś serie od KyoAni lepiej ogląda mi się hurtem.

SoniAni

Tytuł: SoniAni: Super Sonico The Animation
Premiera: 6 styczeń 2014
Filmik: Trailer, PV

Seria, gdzie główną bohaterką jest maskotka firmy Nitroplus, Super Sonico – moe nastolatka z ogromnym biustem, różowymi włosami oraz znakiem rozpoznawczym: dużymi, białymi słuchawkami. Jednocześnie jest ona wokalistką i gitarzystką fikcyjnego zespołu First Cosmic Velocity.

Opinia: Biuściata i pseudo-słodka, różowowłosa bohaterka niekoniecznie jest elementem, który przyciąga mnie przed ekran ^^” No i widzę na horyzoncie sporo ecchi.

Saikin Imouto no Yousu ga Chotto Okashiinda ga

Tytuł: Saikin, Imouto no Yousu ga Chotto Okashiinda ga.
Premiera: 4 styczeń 2014
Filmik: CM, PV

Mama Mitsuki Kanzaki ponownie wychodzi za mąż, a ona zmuszona jest zamieszkać ze swoim przyrodnim bratem, Yuyą. Pewnego dnia dziewczyna zostaje opętana przez samozwańczego ducha młodej dziewczyny o imieniu Hiyori Kotobuki. Hiyori (będąca w ciele Mitsuki) koniecznie musi zakochać się w Yuyi, ponieważ jest to warunek jaki musi spełnić, by mogła przestąpić przez „Bramy Niebios”.

Opinia: ImoCho, czyli ten rodzaj love-com, który a) mnie wkurza, b) jest o „rodzeństwie”. Ewentualnie „mnie wkurza BO jest o rodzeństwie” ;P

Noragami

Tytuł: Noragami
Premiera: 5 styczeń 2014 [preair: 10 listopad 2013]
Filmik: PV#1, PV#2

Na granicy światów żyje około osiem milionów bóstw, służących im duchów oraz innych, różnorodnych bytów, które lubią wtrącać się w ludzkie sprawy.
Słodka gimnazjalistka Hiyori Iki już od dłuższego czasu jest zastraszana i terroryzowana przez swoich „kolegów” z klasy, pewnego dnia zaś zamyka się w toalecie, by móc się w spokoju wypłakać. Niespodziewanie na ścianie łazienki znajduje nabazgrany numer telefonu oraz wiadomość: „Rozwiążę twoje problemy”.
Krótko po zadzwonieniu na podany numer dziewczyna spotyka bezdomnego chłopaka w dresie, który woła na siebie per „Bóg”. Nieznajomy ma na imię Yato, jest humorzasty, leniwy i ogółem trudny w obyciu, jako że nigdy nikogo nie słucha, jednak posiada on boską moc, potęgą przerastającą wszelkie wyobrażenia.

Opinia: Doszliśmy do drugiego tytułu (po Mahou Sensou), który już wcześniej sobie wypatrzyłam jako coś wartego sprawdzenia ^^ Wygląda ładnie, mamy ciekawą rolę Hiroshiego Kamiyi (znajdzie się też Yuki Kaji), a w PV#2 słyszę w końcu niezły OP :D Dobre action-fantasy to jest dokładnie to, czego szukam :)

Nobunaga the Fool

Tytuł: Nobunaga the Fool
Premiera: 6 styczeń 2014 [preair: 26 grudzień 2013]
Filmik: PV

Zachodnia Planeta i Wschodnia Planeta.
Dawno dawno temu, te dwa światy związane były wirującym na niebie „Smoczym Pulsem”.
Cywilizacja kiedyś będąca w rozkwicie, teraz pozostaje tylko marzeniem z przeszłości, jako że niemożliwy do ugaszenia ogień wojny rozrywa kraj na strzępy. Dwie planety trwają pogrążone w wiecznej walce.
Powrót super technologii znanej jako „święte skarby” mógłby zrewolucjonizować świat, jednak nikt nie wie o jej istnieniu za wyjątkiem jednej osoby zwanej „heretyczką”.
Dziewczyna z Zachodniej Planety, Jeanne Kaguya d’Arc, dostąpiła niebiańskiej wizji o narodzeniu „Gwiezdnego Mesjasza”, który ocali świat. Z tego powodu wyrusza ona w podróż na Wschodnią Planetę, za kompana mając Leonardo da Vinci, „tego, który obserwuje świat”. Po drodze napotykają heretyka ze Wschodniej Planety, a tym samym „największego z głupców”, Ode Nobunage.

Opinia: Bardziej pokrętnego wykorzystania postaci historycznych już dawno nie widziałam ;P Śmieszy mnie też Mamoru Miyano w tych pierwszych 2 minutach PV XD [trailer zaczyna się od 2:20] Już wcześniej widziałam projekt postaci i naprawdę wygląda fajnie (od autorki Hakuouki), choć CG już tak nie błyszczy. Trochę jednak jestem zawiedziona, że to seria mecha – nie jestem fanką tego gatunku, ale tytuł definitywnie ma potencjał.

Gin no Saji 2nd Season

Tytuł: Gin no Saji 2nd Season
Premiera: 9 styczeń 2014
Filmik: CM

Drugi sezon “Gin no Saji” – opis pierwszej serii:
Yugo Hachiken marzy o życiu z dala od swojej rodziny, więc postanawia wykorzystać okazję i przenosi się do rolniczej szkoły z internatem. Chłopakowi się wydaje, że nieważne co każą mu się uczyć, jego talent do nauki pomoże przezwyciężyć każde problemy, które się przed nim pojawią. Dość szybko okaże się, iż nie mógł się bardziej mylić! Wychowany jako mieszczuch, musi zmierzyć się z niekonwencjonalnymi prawdami o rolniczym życiu, jakie przyjdzie mu odkryć w nowej szkole. Baw się dobrze śledząc kolejne przygody Yugo, kiedy to stara się dotrzymać kroku w nauce swoim nowym przyjaciołom, dziedzicom wielkich majątków ziemskich, od dawna zaznajomionym z brutalnym światem życia na wsi. Bez żadnego konkretnego celu ani zrozumienia rolniczych realiów, jak Hachiken poradzi sobie w nowej sytuacji? Opowieść o pocie, łzach i umorusanej błotem młodości czas zacząć!

Opinia: Yaaaaaay~~ Drugi sezon Silver Spoon, rolniczego dziecka Hiromu Arakawy~! :D Pierwsza seria była świetna, więc w tym przypadku nie mam najmniejszych wątpliwości, że powyższe anime będzie po prostu manifestacją „więcej-śmieszniej-bardziej-szalenie” ^^ Definitywnie nakazuję wszystkim niedowiarkom uważającym, że anime o szkole rolniczej nie może być dobre, dać Srebrnej Łyżeczce szansę! …albo kupić mangę, która niedawno ukazała się w Polsce nakładem WANEKO :)

Sailon Moon 20th anniversary

Tytuł: Bishoujo Senshi Sailor Moon (2014)
Premiera: styczeń 2014
Filmik: brak

Nowe anime z serii „Sailor Moon” uświetniające 20 rocznicę powstania marki.

Opinia: Przyznaję się z ręką na sercu, że czekam na nową serię (remake?) Sailorek z wypiekami na twarzy, odkąd tylko usłyszałam informację, że coś takiego ma powstać, a jak na złość premiera jest tylko odsuwana w czasie, zaś na oficjalnej stronie nie pojawiają się nawet najmniejsze wzmianki dotyczące tego, kiedy to cudo miałoby się ewentualnie ukazać. Styczeń jest bardzo optymistyczną prognozą i nie zdziwiłabym się, gdyby nastąpiło kolejne przesunięcie na czas bliżej nieokreślony :( Ech… Czarodziejka z Księżyca to moje dzieciństwo, no! Strasznie jestem ciekawa jak wyjdzie w aktualnych czasach, z całą tą dostępną techniką i innymi bajerami :)

Neppuu Kairiku Bushi Road

Tytuł: Neppuu Kairiku Bushi Road [OVA]
Premiera: 31 grudzień 2013
Filmik: PV#1, PV#2

Historia ta ma miejsce w czasach, kiedy to świat pogrążony jest w rozpaczy z powodu pustoszącej go trucizny zwanej „shinobi”, przyniesionej przez asteroidę, która uderzyła w ziemię. Ludzkość postanawia uciec do miejsca zwanego „Kairiku”, schronienia znajdującego się na dnie oceanu. Tutaj ludzie starają się nawzajem chronić przed działaniem trucizny. Jednak nawet w tak przygnębiającym świecie pojawia się pojedyncza iskierka nadziei. „Święta Broń Giga Road” i legendarny wojownik „Yagyuu” to dwa niezbędne elementy potrzebne do zwalczenia trucizny. By uratować świat będący na skraju zagłady, do walki musi stanąć Ame, księżniczka upadłego królestwa.

Opinia: Półtoragodzinny, oryginalny odcinek z pięknym plakatem ;D [przy pierwszym PV ostrzegam na okropnie wyjącego wokalistę ^^”] Definitywnie muszę to obejrzeć, bo przeczuwam, że jest to ten typ mecha, który lubię (aka klimaty Break Blade) – do tego całość wygląda super (action-fantasy), są lekkie hinty shipu, a muzykę robi Yasuharu Takanashi – czego tu nie lubić? :>

Buddy Complex

Tytuł: Buddy Complex
Premiera: 6 styczeń 2014 [preair: 29 grudzień 2013]
Filmik: PV, CM

Historia przyjaźni i dorastania dwójki młodzieńców. Uczęszczający do tokijskiego liceum Aoba Watase, to uczeń wiodący spokojne, beztroskie życie. Pewnego ranka, zmierzając na ceremonię rozpoczęcia nowego roku szkolnego, napotyka na swojej drodze nieznajomego chłopaka – spotkanie to okazuje się być punktem zwrotnym w jego życiu.

Opinia: Gundam x Valvrave? Niby nie przepadam za motywem wielkich robotów, ale muszę przyznać, że z jakiegoś powodu seria ta zwróciła moją uwagę. Nie wiem jeszcze co z tym fantem zrobić, ale wszelkie friendship-is-magic przyjmę z otwartymi ramionami, a i obsadka jest całkiem sympatyczna (Tomokazu Sugita, albo Kouki Uchiyama! [jak ja się cieszę, że ostatnio go wszędzie widzę!!] ^^).

Minna Atsumare! Falcom Gakuen

Tytuł: Minna Atsumare! Falcom Gakuen
Premiera: 5 styczeń 2014
Filmik: PV

Postacie z różnych gier studia Falcom (np. Dragon Slayer, The Legend of Heroes, seria Ys) zostają przeniesione za pomocą wyrwanej spod kontroli energii „sprawiedliwości” do szkoły w świecie Xanadu, gdzie czarny charakter Dark Fakt, teraz znany jako dyrektor Lappi, musi jakoś poradzić sobie z grupką nowych uczniów.

Opinia: Przypuszczam, że osoby, które grały w wyżej wymienione gry, mogą zainteresować się tym tytułem (dodam jednak, że to kolejna ~5 minutówka).

D-Frag

Tytuł: D-Frag!
Premiera: 7 styczeń 2014
Filmik: PV

Kenji Kazama lubi twierdzić, że jest prawdziwym bandziorem. Co więcej, jego otoczenie bynajmniej nie wyprowadza go z błędu, a nawet mu przytakuje. Kiedy jednak gang chłopaka napotyka grupkę składającą się z czterech nie do końca normalnych dziewczyn – Chitose, Sakury, Minami oraz Roki — okazuje się, że jego reputacja jest niczym w porównaniu ze złą sławą, którą zyskała swoim skandalicznym zachowaniem powyższa gromadka. Zmuszeni by dołączyć do ich klubu, nasi bohaterowie już mogą zacząć się obawiać o swoje życie!

Opinia: Główny bohater to Katsuyuki Konishi… no jakby nie patrzyć zachowuje się trochę jak taka bardziej niezdarna wersja Ogi XDDD W sumie walnięte komedie to coś, co lubię raz za czas oglądać (widać choćby po tym jak dobrze się bawiłam przy SKET Dance ^^), więc pewnie rzucę okiem i na D-Fragments! :)

Strange+

Tytuł: Strange+
Premiera: 10 styczeń 2014
Filmik: PV

Kou przybywa do dzielnicy slamsów w poszukiwaniu swojego starszego brata, Takumiego, który okazuje się szefem biura detektywistycznego. Dwójka braci zaczyna pracować razem, po drodze spotykając wielu interesujących ludzi…

Opinia: Super seiyuu, wszystko fajnie… ale to następna 5-minutówka. Serio. ILE MOŻNA?!?! ^^”


Tym sposobem dobrnęliśmy do końca notki właściwej, podkreślam jednak, że serie-TV to nie wszystko co ma nam zbliżający się sezon zimowy do zaoferowania i naprawdę warto przejrzeć rubryczkę z wychodzącymi OVA (jedno opisałam wam wyżej ^^). Osobiście czekam na speciale do Kuroko no Basket (rozdział „Idiots Can’t Win!”, który powala humorem!), Kamisama no Inai Nichiyoubi (13 odcinek) i Little Busters! EX (bo będę mieć chyba depresję przez pół roku jak już się skończy Refrain ^^”). OVA do Shingeki no Kyojin („Ilse’s Notebook”) wyszło jakiś czas temu i pewnie wszyscy je już widzieliście (:D), a special do Blood Lad czeka mi ładnie na dysku aż najdzie mnie ochota, by go obejrzeć :) Przyznam też, że kuszą mnie dodatkowe sceny w tym dwugodzinnym specialu do Sword Art Online (Extra Edition), ale najpierw poczekam sobie na opinie a propos, ile tam faktycznie jest tego nowego materiału.

Podsumowując serie telewizyjne muszę przyznać, że początkowo nie spodziewałam się wyhaczyć aż tyle tytułów do sprawdzenia – po pierwszych oględzinach listy rzuciły mi się w oczy może trzy serie warte oglądania, ale po dogłębnej analizie zerknę na sporo więcej tytułów. Poczynając od faworytów, czyli Gin no Saji 2nd Season, Mahou Sensou, Nisekoi, Hamatora, Noragami i oczywiście nowej Sailor Moon (2014), ale znając życie i tak pewnie się obsunie na wiosnę, albo jeszcze dalej. OVA Neppuu Kairiku Bushi Road też traktuję jako pewnik do obejrzenia. Na kolejce jest też Wizard Barristers: Benmashi Cecil, Inari, Konkon, Koi Iroha., czy Toaru Hikuushi e no Koiuta, a Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren zostawię sobie na później lub też zarzucę na starcie jeśli stwierdzę, że 2 sezon nie daje rady. Oczywiście będę chciała zobaczyć jak najwięcej pierwszych odcinków, ale zobaczymy jak to wyjdzie pod względem ilości wolnego czasu (koniec stycznia = *ekhm*sesja*ekhm*).

Pora już jednak dziś kończyć moje przydługie wywody. Nie mogę jednak tak po prostu się z wami pożegnać, ponieważ zerkam na zegar i widzę, że minęła właśnie północ – oficjalnie zaczęła się Wigilia Bożego Narodzenia ^^ Z tej okazji chciałabym wam złożyć serdeczne życzenia zdrowych, radosnych i szczęśliwych świąt, pełnych dobrej zabawy, ale i odpowiedniej dozy wypoczynku. By pod choinką pojawiły się najlepsze prezenty, wszystkie marzenia znalazły swoje urzeczywistnienie, a przyjemny nastrój nie opuszczał was przez następny, okrągły rok, pełen spełnienia tak w szkole (trzymam kciuki maturzyści!) jak i pracy, czy życiu osobistym! Jeszcze raz: Wesołych Świąt~! :*

anime-winter-2013-2014-bottom

Cheers~! :*

About Shouri

English philologist | A girl in her 20s | Polish | INTJ | Bookworm | Gamer | Shipper | Anime watcher | Manga reader | Sci-Fi Fantasy geek | Volleyball fan | Always sleepy, almost always optimistic, grumpy at times, enjoys writing as a pastime :)

Posted on 24 grudnia 2013, in Anime, Różne, Zapowiedzi and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 10 Komentarzy.

 1. Stęskniłam się za Twoimi wpisami ;o
  Nawet jak nie komentuję: wiedz, że czytam.
  No więc: znajdzie się kilka tytułów dla mnie, jednak ciężko będzie śledzić – odzwyczaiłam się od oglądania na bieżąco ^^”
  Wkurza mnie strasznie obecność 5-cio i 10-cio minutówek. Do tego „Pu…” *śmieje się* „Pu…pa…” x’) wygląda od razu na coś w stylu horroru jeśli wierzyć opisowi, a horror w 5 minutówkach to coś zdecydowanie dziwnego, i jak dla mnie nie do połknięcia.
  Bardzo chcę wierzyć w „Wake Up Girls” bo szczerze brakuje mi serii o idolkach (choć jeszcze mam do oglądnięcia Idolm@ster…).
  Noragami ma przepiękny plakat (obrazek?) i to będzie zdecydowanie jedna z najważniejszych dla mnie serii tego sezonu, razem z Mahou Sensou.
  Zaczynam oglądać pierwszy sezon Chuunibyou, więc jeszcze nie wiem czy będę oglądać drugi (kocham grafikę ♥).
  Mikakunin de Shinkoukei, No Rin, Nisekoi, Toaru Hikuushi e no Koiuta, Pupipo zapewne sprawdzę, jak tylko będę miała czas.
  Ewentualnie zaglądnę po „Tonari no Seki-kun”, ale jak jeden odcinke mi się nie spodoba, to rezygnuję.
  Resztę zaś odrzucam daleko, daleko, bo jeszcze Fullmetal Alchemist muszę oglądnąć .__.

  Pozdrawiam, i życzę Wesołych Świąt (+ dużo czasu na pisanie & oglądanie/czytanie)!

 2. Waa… Tak to ja ^_^
  Po pierwsze: Wesołych Świąt i dużo zdrowia i czasu na to co najbardziej lubisz :)
  Po drugie: Rany ile nowych tytułów!!!! :O No, ale dobra idąc od góry moimi zapychaczami czasu :P będą: Mahou Sensou, Nisekoi – zaczytuje się w mandze ;), Z/X Ignition, Witch Craft Works (czytam mangę i chętnie zobaczę zanimowaną wersję), Wizard Barristers: Benmashi Cecil, Inari, Konkon, Koi Iroha., Hamatora, Noragami, Nobunaga the Fool, a także Sailor Moon – jak mi znowu przesuną premierę o kolejny sezon to się naprawdę zdenerwuje.

  No to by było na tyle twój cichy „czytacz” zmyka na wigilię ;) Pa Pa

 3. Yaaaaay! Nareszcie nowa notka, brakowało mi Twoich wpisów ;o
  Zima jak zwykle niespecjalnie zachwyca, nie widzę w nowościach zbyt wielu ciekawych tytułów, ale jest kilka must watch i kilka do sprawdzenia. Zachęca też spora ilość OVA. Może i nie jest tak źle jak sądziłam, że będzie xD
  Pewniakami u mnie są: drugi sezon Gin no Saji, Mahou Sensou – fantasy, Madhouse, masz rację aż żal odpuścić…i jeszcze Pan Blondas przypomina mi trochę Gilgamesha z serii Fate ^^ Ekhm…jednak idąc dalej do must watch dołączają jeszcze: Hamatora, Noragami – chcę już!, a OP uwielbiam od pierwszych kilku sekund pojawienia się go w PV, Nobunaga the Fool – cudnie, że mamy serię mecha, koncepcja jest ciekawa, liczę na dużo akcji i obejrzę na pewno, ale to CG… Nisekoi – widziałam to jako one-shot w Jump NEXT! dwa lata temu i powiem szczerze, że nie był to jakiś odkrywczy tytuł, ale na tyle fajny żebym po serializacji zaczęła czytać regularnie więc adaptację anime chętnie zobaczę, Neppuu Kairiku Bushi Road – kolejne mecha ^^ no i Pupa – jestem bardzo zawiedziona, że będzie to 5-minutowa seria, bo w PV ma fajny psychodeliczny klimat i chciałabym go więcej. Oprócz tego do obejrzenia jest special Blood Lad, KnB, Shingeki i SAO.
  Serie, które chcę jeszcze sprawdzić to Hoozuki no Reitetsu, Wizard Barristers: Benmashi Cecil, Chuunibyou i Inari, Konkon, Koi Iroha jako zastępstwo do Gingitsune…i to by było na tyle. Raczej nie znajdzie się już żaden tytuł, który by mnie zaciekawił, ale nie jest tak źle jak na pierwszy rzut oka mogło się wydawać.

  Pozdrawiam i Wesołych Świąt !! ^^

  • @~Kryształowa
   Baaardzo mi miło :D Nie chcę obiecywać, że od teraz będę pisać kilka razy w tygodniu, bo to niewykonalne, ale dam z siebie wszystko, żeby tak nie znikać na całe miesiące ^^
   Oj, totalnie Cię rozumiem, szczególnie, że wiele serii naprawdę zyskuje na tym, ze ogląda się je hurtem :)
   Taaa… na początkowym etapie notki, kiedy widziałam raz za razem kolejne tytuły z kilku-minutowymi odcinkami zaczęłam wątpić, czy sezon ten będzie miał nam cokolwiek konkretnego do zaoferowania, ale na szczęście nie ma tak źle C:
   O widzisz – nie mam w planach „Wake Up Girls!”, więc później chętnie posłucham Twojej opinii na ten temat :)
   No i oczywiście dziękuję za życzenia i nawzajem :*

   @Monika
   Po pierwsze: bardzo dziękuję i nawzajem :D
   Po drugie: w większości (jak zazwyczaj ^^) typy nam się pokrywają, więc nie pozostaje nam nic innego jak czekać, by owe cudeńka się ukazały :) I wiesz mi – jeśli przesuną premierę Sailorek, to pójdę ich pogryźć razem z Tobą ;>

   @Hitomi
   Awwww~! W najbliższym czasie zdecydowanie będę się odzywać częściej, bo nowy sezon to czas porządnej zadyszki przy PW ;D (już widzę ten wyścig za czasem, żeby się ze wszystkim wyrobić [śmiech]).

   „i jeszcze Pan Blondas przypomina mi trochę Gilgamesha z serii Fate ^^”
   A tak się starałam… Tak się starałam nie napisać tego w notce, żeby nie wyjść na zbyt wielkiego fanatyka durnego Gila no i masz – człowiek chce, a i tak mu nie pozwolą xDDD Mam dokładnie to samo skojarzenie i definitywnie jest to kolejny powód na + dla Mahou Sensou ^^

   OP do Noragami <3 Mam to PV w zakładce, żeby móc go sobie posłuchać, ale ciiiiiii~~

   Jeśli chodzi o speciale, to definitywnie polecam ten do Kuroko – oglądałam go wczoraj i popłakałam się ze śmiechu (teraz tylko trzeba poczekać na wersję z napisami).

   Dziękuję i nawzajem!

   Pozdrawiam~! ^^

 4. nie mogę się już doczekać anime takich jak : Pupa [czytam mangę i uwielbiam takie serie xD], oprócz tego z chęcią obejrzałabym Mahou sensou, oczywiście z niecierpliwością czekam na Nisekoi – gdzie manga pozytywnie mnie zaskoczyła mam nadzieje że anime też będzie dobre. Oprócz tego sekai seiunku jest to produkcja reżysera Ao no exorcist i Darker than black więc warto dać szanse :D i moja kochana manga Norogami doczekała się ekranizacji już się doczekać nie mogę :D reszty anime nie skreślam dam im szanse zobaczymy czy będą dobre :)

 5. Hej, chcę tylko powiedzieć, że pomyliłaś się w napisie w odnośniku do tej notki ^^. Jest napisane ‚anime zima „12/13”, a powinno być raczej ’13/14 ;D

  • @layshasky
   O widzisz, skoro czytasz Pupe, to powiedz mi jedno – czy Twoim zdaniem to anime może oddać klimat mangi mając tak krótkie odcinki? Bo jest to jeden z powodów, dla których trochę się zawiodłam na tym anime.
   Sekai Seifuku jest od reżysera Darkera? Tylko mam nadzieję, że nie zepsuje tego tak, jak drugą serię wspomnianego tytułu, bo faktycznie jest to jedna z ciekawszych pozycji tego sezonu ^^
   „kochana manga Norogami”
   Ooo, to już chyba bardziej pozytywnie na ten tytuł nastawić mnie nie można :D

   @Nanami
   …………………………………HAHAHAHAHAHAH xDDD Ale wtopa xDDD To już jest żywy przykład, że o 1 w nocy nie należy robić niczego, co może wymagać zbyt wielkiego nadwyrężania szarych komórek ;>
   Wielkie dzięki za info – już poprawione i nie będzie nikogo straszyć ^^

   Pozdrawiam~! ^^

 6. Jak co sezon kilka wybiórczych uwag :)

  Nobunagun – Naprawdę miałbym ochotę rzucić okiem na pierwszy ep, ale kreska mi się
  średnio podoba :/. Swoją drogą to tego biednego Nobunagę wciskają już gdzie popadnie.

  Toaru Hikuushi e no Koiuta – ma to mieć coś wspólnego z takim sympatycznym filmem Toaru
  Hikuushi e no Tsuioku. Film może nie był wielkim hiciorem, ale wystarczy mi to by
  rzucić okiem na tą serię. Przygodowe z nutką romansu? Zawsze jestem chętny :)

  Mikakunin de Shinkoukei – od czasu przyjemnej niespodzianki z Love Lab stwierdziłem, że
  nie będę skreślać żadnego „cute girls do cute things”. Szkoda, że w trailerach nigdy
  nic nie pokazują.

  Mahou Sensou – brzmi jak opis większości adaptacji light novel i faktycznie jest to
  adaptacja light novel :/. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że ten typ anime się
  zwyczajnie wypala, ale rzucę okiem na choć jeden odcinek.

  Nisekoi – hmm, może warto by było rzucić okiem na haremową komedię po dłuższej
  przerwie. Tylko ta kreska…

  Wizard Barristers – to ma akurat fajny trailer :). Początkowo chciałem sobie odpuścić,
  ale chyba zmienię zdanie. Ze wszystkich serii o magii w tym sezonie to może mieć
  największy potencjał.

  Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren – też nie mam pojęcia co tam mogą jeszcze wymyślić
  :/. Chu2Koi było naprawdę fajną i śmieszną serią, ale stanowiło zamkniętą całość. Ale
  niech im będzie, będę oglądać przez sentyment do tej szalonej bandy. Swoją drogą to Nibutani chyba drastycznie zmieniła image…

  Buddy Complex – nowa seriach o mechach od Sunrise… w oczekiwaniu na nowego Gundama :)

  Generalnie to widać, że 5-minutowki przeżywają rozkwit już kolejny sezon z rzędu, adaptacje light novel mają się dobrze jak zawsze, incesty zresztą też. Priorytetem dla mnie będzie chyba znalezienie jakiegoś romansidła o uczniach/studentach bo o ile Golden Time ma dalej lecieć w tym sezonie to ta seria mi ostatnio trochę zbrzydła i przydałby mi się jakiś zamiennik, najlepiej z większą dawką humoru.

 7. Wybrałam na chybił trafił po „wyglądzie” dwie serie z obrazka, żeby potem przeczytać opis i zdecydować czy obejrzę… (niedostatek czasu w sezonie) i mało, że trafiłam fabularnie na coś potencjalnie interesującego to jeszcze Kamiya Hiroshi gra w obu główną rolę… (Hamatora, Noragami – tutaj Kaji Yuki też jest ważnym argumentem ;P) jakiś Kamiradar mam czy co? xD

 8. Coś się znajdzie, ale chyba jednak będę wolała oglądać niedokończone serie 25 odcinkowe, jak np. Kuroko no Basuke XD. Co do sezonu to nie przebije poprzedniego, bo jak dla mnie był świetny :) Pozdrawiam, mam nadzieję że będziesz się częściej odzywać ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: