Anime Zima 2008/2009 ^^

anime-zima

Tak to już jest, że po jesieni przychodzi zima. Miesiące zimna, mrozu, śniegu i ciemności.

Jednak tak się składa, że twórcy anime postanowili przygotować coś, co rozgrzeje nas w te zimowe wieczory lepiej niż prawdziwa góralska herbatka z prądem! :)

Nadchodzą nowe premiery. Znów możemy niecierpliwić się, że jeszcze długo nam przyjdzie czekać na jakąś serię, cieszyć się z genialności jakiegoś anime, czy żałować nad zawodem jaki nam sprawiło inne.

Rozejrzyjmy się co ciekawego przygotowali dla nas Japończycy! ^^

Jak zwykle udało mi się zdobyć ładniutką listę z wypisanymi premierami. Podziwiam osobę, która tworzy tego typu rzeczy – ma ode mnie wielkiego buziaka, ponieważ zaoszczędzam dzięki temu wiele czasu :)

winter08-09animelist

Teraz przejdę do opisów tytułów, które mnie w jakimś stopniu zainteresowały. Jeśli macie chrapkę na coś czego tutaj dokładnie nie wymienię, to znaczy, że puki co nie zwróciłam na daną serie uwagi. Oczywiście jeszcze wszystko może się zmienić odnośnie wyboru co będę oglądać (tak jak to było na jesień), ale przedstawię te tytuły, którymi zaczęłam się interesować  – do dzieła :)

zokunatsume

Tytuł: Zoku Natsume Yuujinchou
Premiera: 5 stycznia 2009
Trailer: —–TUTAJ—–

Historia kręci się wokół Natsume, chłopca, który był zdolny widzieć duchy już od dziecka. Niestety ludzie go unikali, a pomiędzy nim i zjawami także nie było zbytniej czułości. Pewnego dnia dziedziczy po swoim dziadku Yūjin-Chō „Księgę Przyjaciół”. Okazuje się, że jest ona pełna umów, które zawarł jego dziadek na łapanie duchów. Zjawy pojawiają się jedna za drugą, a Natsume stara się je uwolnić, pomóc, mimo że większość z nich szuka na nim zemsty.

Opinia: Anime wydaje się bardzo ciekawe, ale to czy będę je oglądać będzie zależało od tego, czy do czasu jego premiery zdążę obejrzeć jego pierwszą serię – Natsume Yuujinchou.
Bloguję?: Nie, z powodu wcześniejszego sezonu.

slayers-evolution-r

Tytuł: Slayers Evolution-R
Premiera: 12 stycznia 2009
Trailer: opening(muzyka), ending(muzyka) <= bardzo słaba jakość

Evolution-R to nic innego jak kontynuacja wydarzeń z Revolution. Lina, Gourry, Zel, Amelia i Pokota kontynuują swoją podróż, aby rozwiązać zagadkę rodzinnego miasta stworka, które zapadło w sen.

Opinia: Mimo wszystkiego co mówią ludzie kocham Slayersów i oczywiście mam zamiar obejrzeć kolejną serię, szczególnie, że ma być kontynuacją Revolution. Nie można przecież urywać wątków w połowie ;)
Bloguję?: Raczej tak. Opisywałam poprzednią serię to i chyba tą się zajmę, ale wszystko będzie zależało o ilości wolnego czasu.

chrome-shelled

Tytuł: Chrome Shelled Regios
Premiera: 10 stycznia 2009
Trailer: —–TUTAJ—–

Historia rozgrywa się w odległej przyszłości. Stworzenia skażone zanieczyszczeniami przejęły lądy zmuszając ludzi do życia w odizolowanych, mobilnych miastach zwanych Regios. Jedno z nich nazywa się Czerni i jest w całości szkołą, do której nowy uczeń Reifon Aruseifu właśnie się zapisał. Przyłączył się on do 17-tej Jednostki Studenckiej Sztuki Walk, prowadzonej przez studentkę trzeciego roku Nine Antōku. Tak zaczyna się przygoda.

Opinia: Z tego co wyczytałam to dość ważne znaczenie będzie miała szkoła i to będą główne wątki anime. Zapowiada się fajne połączenie fantasy i sci-fi ^^
Bloguję?: Myślę, że tak :) Przyda się jakaś nietypowa seria!

kurokami

Tytuł: Kurokami
Premiera: 8 stycznia 2009
Trailer: —–TUTAJ—–

Programista gier o imieniu Keita wplątał się w walkę z Kuro – strażnikiem koegzystencji i równowagi. Kuro ocalił życie chłopakowi i zregenerował rękę, którą Keita stracił po ich pierwszym spotkaniu. Tak zaczyna się historia…

Opinia: Głosem głównego bohatera jest Daisuke Namikawa, który był seiyuu Fai’a z TRC! Hyuuuuu muszę go usłyszeć ;] Po za tym fabuła wydaje się całkiem całkiem :)
Bloguję?: To się okaże – puki co chce usłyszeć Fai’a w innej wersji, a co będzie dalej przyszłość pokaże :)

akikan

Tytuł: Akikan!
Premiera: 3 stycznia 2009
Trailer: —–TUTAJ—–

Fabuła obraca się wokół typowego licealisty Kakeru Daichi i puszki soku z melona, którą kupił w automacie. Puszka nagle przekształca się w piękną, ale upartą dziewczynę, której Kakeru nadaje imię „Melon”. Wkrótce pojawiają się inne „Akikan” („puste puszki”). Jednakże dziewczyny te żeby przeżyć, muszą być zaopatrywane w dwutlenek węgla poprzez pocałunki.

Opinia: Szczerze powiedziawszy mam mieszane uczucia. Z jednej strony mam negatywne wrażenie, że będzie to jakieś dziwne ecchi albo haremówka, ale z drugiej, pozytywnej strony pomysł jest innowacyjny – puszki przemieniające się w bishoujo? Tego jeszcze nie było xD
Bloguję?: Hmmm… zależy czy po pierwszym odcinku będę bardziej skłonna do pierwszego czy drugiego zdania ;)

queens-blade

Tytuł: Queen’s Blade
Premiera: styczeń 2009
Trailer: —–TUTAJ—–

Zawody zadecydują kto zostanie nową Królową. Najsilniejsza wojowniczka będzie rządzić państwem i poszerzać jego terytorium. Uczestniczki muszą mieć więcej niż 12 lat. Nie mogą być ludźmi, nie powinny być inteligentne, a najlepiej żeby pochodziły z innego państwa. Zasady turnieju: morderstwo dozwolone, każda broń może być użyta.

Opinia: To jest ecchi. Przekonamy się o tym szczególnie, kiedy wpiszemy w google grafika tytuł tego anime. Nie mam pojęcia jak do tego podejść. Może nie będzie takie złe, ale jeśli okaże się naprawdę przegiętym echi to podziękuje.
Bloguję?: Nie. Jakoś nie mam ochoty pisać o tej serii.

asunoyoichi

Tytuł: Asu no Yoichi!
Premiera: 8 stycznia 2009
Trailer: —–TUTAJ—–

Tytułowy Yoichi postanawia swój dom rodzinny w górach, po tym jak jego ojciec mówi mu, że tutaj już nie nauczy się niczego więcej o sztukach walki. W końcu nastolatek trafia do dōjō w mieście, gdzie mieszkają cztery dziewczyny.

Opinia: Ech, chyba nigdy nie pozbędę się tego, że kiedy słyszę słowo „dōjō” od razu kojarzy mi się Fruits Basket i Kyo ^^ Myślę, że opłaca się rzucić okiem na to anime :)
Bloguję?: Może tak? Zobaczę pierwszy odcinek i zorientuję się czy mam czas – wtedy się zdecyduję :)

Dodatkowo znalazłam jeszcze dwie OVA, na które opłacałoby się rzucić okiem, ale wiąże się z tym pewien problem – obie są kontynuacją, a więc trzeba nadrabiać zaległości :(

higurashi-no-naku-koro-ni-rei

Tytuł: Higurashi no Naku Koro ni Rei (3 sezon)
Premiera: 25 luty 2009
Trailer: PV, Fanmade Trailer

Opis do Higurashi no Naku Koro ni (1 sezon):

Po przeniesieniu się do spokojnego miasteczka Hinamizawa, Maebara Keiichi błogo spędza swój dzień w szkole grając w różne gry ze swoimi okolicznymi przyjaciółmi. Jednak pozory mogą mylić. Pewnego dnia Keiichi natyka się na wiadomość o morderstwie, które miało miejsce w Hinamizawie. Od tej pory przerażające zdarzenia rozpościerają się przed chłopcem i jak się wkrótce przekona, nawet jego bliscy przyjaciele mogą nie być tym na kogo wyglądają.

Opinia: Kojarzy się z Chaos;HEAd, prawda? Robi dobre wrażenie ^^
Bloguję?: Niestety nie, ponieważ nie ma takiej możliwości żebym zdążyła nadrobić dwie serie ;(

dacapo

Tytuł: Da Capo If Part I
Premiera: 25 grudnia 2008
Trailer: Opening 1 sezon, Opening 2 sezon

Opis do Da Capo (1 sezon):

Junichi Asakura żyje ze swoją adoptowaną siostrą Nemu na półksiężycowatej wyspie Hatsune Jima, miejscu gdzie wiśnie kwitną przez cały rok. Mieszkańcy wyspy posiadają tajemnicze moce i zdolności. Na przykład Junichi potrafi widzieć sny innych ludzi, a także magicznie tworzyć słodycze (nauczyła go tego jego babcia). Pewnego dnia kuzynka chłopaka, będąca jednocześnie jego przyjaciółką z dzieciństwa, Sakura Yoshino wraca nagle z Ameryki. Ku zdziwieniu Junichi, wygląda ona dokładnie tak samo jak dziewczyna, która wyprowadziła się sześć lat temu, jakby czas nie miał na nią wpływu. Dziewczyna przybyła aby przypomnieć Junichi o ich obietnicy z dzieciństwa…

Opinia: Jakoś tak mam ochotę zabrać się za tą serię i mówię tu o całości, a nie tylko o tym jednym odcineczku OVA :)
Bloguję?: W tym wypadku także nie, bo skoro już wyszły kiedyś 2 serie to nie ma sensu się zabierać za to od środka :(

I tak oto jakimś cudem dotarliśmy do końca :) Wczorajszy i dzisiejszy dzień przepadły jeśli chodzi o oglądanie (nie miałam czasu), ale za to zapowiedzi wyszły całkiem ładnie ^^ Może sobie coś wybierzecie, w każdym razie ja chyba najbardziej czekam na Chrome Shelled Regios, Asu no Yoichi! i oczywiście kontynuację serii, do której mam sentyment – Slayers Evolution-R.

Patrząc na premiery zimy jasne się staje, że wszystkie najlepsze kąski twórcy wypuścili na jesień, ale może to i lepiej? Gdybyśmy co sezon dostawali po 10 serii godnych obejrzenia, to kiedy byśmy się z tym wszystkim wyrobili? :) Zawsze należy znajdować pozytywy!

Skoro obowiązki skończyłam (2 dni pisania tego postu już mi bokiem wychodzą!) to mogę nareszcie wziąć się za nadrabianie zaległości! [hura!]

Mam też w planach pewną notkę, ale to się jeszcze zobaczy kiedy się pojawi, bo żeby ją napisać potrzebuję zebrać sporo informacji, a to trochę zajmie ;]

W każdym razie życzę wam białej zimy wsłuchując się w porywisty wiatr i deszcz za oknem – może już być tylko lepiej! ^^

animewinter

Cheers! :*

About Shouri

English philologist | A girl in her 20s | Polish | INTJ | Bookworm | Gamer | Shipper | Anime watcher | Manga reader | Sci-Fi Fantasy geek | Volleyball fan | Always sleepy, almost always optimistic, grumpy at times, enjoys writing as a pastime :)

Posted on 20 listopada 2008, in Anime, Zapowiedzi and tagged , , . Bookmark the permalink. 7 Komentarzy.

  1. A witam Cię spowrotem :P
    Hehe oj z tego co widzę to faktycznie prawie nic ciekawego z tych premier w zimie nie będzie :| Trochę kontynuacji serii, których nie oglądałam, na plakacie widziałam drugą serię Shikabane Hime to to raczej na pewno będę oglądać, a co do reszty, to jeszcze pomyślę, pooglądam trailery, pierwsze odcinki, zobaczę, może mnie coś zainteresuje, bo jak narazie to dwa tytuły ‚będę oglądać’: Kurokami i Shikabane Hime. Mam nadzieję, że na wiosnę będą ciekawsze propozycje :P

  2. Jesienne probozycje były znacznie ciekawsze, ale kto wiem Akikan!, Kurokami i Chrome Shelled Regios zapowiadają się raczej ciekawie. Tak więc poczekamy, zobaczymy, a kto wie może wiosną będzie więcej godnych uwagi nowości.

  3. Oj mogę was zapewnić, że na wiosnę będzie lepiej bo już widziałam parę propozycji ^^ Między innymi szykuje się remake FullMetal Alchemist według mangi, co prawdę powiedziawszy, jest wyczekiwaną przeze mnie premierą przyszłego roku :)
    Na liście jest także dużo kontynuacji – chyba jakaś moda się ostatnio zrobiła na kolejne serie xD

  4. Kontynuacje nie zawsze wychodzą twórcom na dobre, ale osobiście np. ciesze się z kontynuacji Shugo Chara! (Shugo Chara!! Doki!), trudno byłoby mi się rozstać tak szybko (tylko po 51 odcinkach xD) z Ikusiem ;)
    Co do wiosny to czekam z niecierpliwością, czasu mało anime dużo, ale jak coś ciekawego leci to zawsze się troszeczke czasu znajdzie, chociaż czasem to trudne.

  1. Pingback: Anime Zima 2008/2009 ^^ | animesque.com

  2. Pingback: Rideback - zapowiedź ^^ « .:: Dream Universe ::.

  3. Pingback: Co i jak? - czyli plan na zimę 08/09 :) « .:: Dream Universe ::.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: