Sezon wiosenny ’15 – Show By Rock!!

Show by Rock!! - 01 13

Jedziemy jedziemy, bo jeszcze tydzień Pierwszych Wrażeń przed nami! Z tego co widzę, zostało mi jakoś 7 notek do napisania – zobaczymy czy się wyrobię ze wszystkimi ^^” Póki co odhaczmy jedną z dziwniejszych serii tego sezonu, Show By Rock!!.


Show by Rock!! - 01 06

OPIS: MIDICITY, muzyczna metropolia. Kocia-dziewczyna Cyan zostaje zwerbowana przez prezes agencji muzycznej, Maple Arisugawe. Następnie poznaje króliczą prymuskę Chuchu, uzależnioną od internetu, posiadającą psie atrybuty Retoree oraz owco-podobną kosmitkę Moe. Razem tworzą one zespół o nazwie „Plasmagica”, którego celem jest podbić świat! Jednakże droga do jego osiągnięcia będzie długa i wyboista, a utrzymanie pogody ducha okaże się trudniejsze, niż się to wydaje. Walcząc z innymi, dziwnymi grupami, Plasmagica powoli będzie zyskiwała doświadczenie stając się coraz lepszą formacją. Na końcu zaś zostanie siłą napędową muzycznego przemysłu MIDICITY… przynajmniej taki jest plan, a jak będzie naprawdę?

OPINIA: To jest jedna z serii pt. „WTF, co ja właśnie obejrzałam???”. Show By Rock!! to anime o dziewczynie, która chce grać w zespole muzycznym, ale brakuje jej odwagi, by złożyć podanie o przystąpienie do szkolnego bandu. Jak to jednak w magicznych seriach bywa, grając w domu w zwykłą gierkę na komórce zostaje przyniesiona do innego świata (przy okazji zdobywając kilka kocich atrybutów, jak uszy i ogon), by tam ratowała ludzkość swoimi piosenkami. Co najbardziej zasługuje na wzmiankę, to wygląd owej alternatywnej rzeczywistości – o ile zwyczajne przygody bohaterki wyglądają normalnie, tak koncerty (przy okazji będące też potyczkami ze złymi… hmmm… robotami?) są zrobione całkowicie w grafice komputerowej. Pierwszy raz chyba widziałam równie ładne i płynne CGI (jak jakiś film Pixara), jednak trochę rozbraja fakt, że postacie wyglądają wtedy jak nendoroidowe figurki. Totalnie rozwala to spójność całości, ponieważ co chwilę przeskakujemy między jedną i drugą animacją (leci akcja w 3D, a tu na kilka sekund widzimy postać narysowaną normalnie by np. pokazać jej minę [gdyż modele trójwymiarowe nie mają ust] i znów wracamy do 3D), bez żadnego wyjaśnienia dlaczego. Sama główna bohaterka może nie denerwuje, ale definitywnie ma nierówno pod sufitem – oficjalnie postawiłam na niej kreskę, jak bez problemu zignorowała fakt, iż wylądowała w jakimś nowym, pokręconym świecie tylko dlatego, że ktoś zaprosił ją do zespołu ^^” Chyba po prostu ten rodzaj komedii do mnie nie trafia. Do tego trochę nie rozumiem zamysłu robienia z Cyan strachliwej oraz nieśmiałej dziewczyny (tak można ją odebrać w świecie rzeczywistym), by później bez problemu charyzmatycznie tryskała energią. Brak mi tu konsekwencji. Na plus działa motyw muzyczny. Już na wstępie myślałam sobie, że nawet jeśli fabuła nie będzie miała jakiegokolwiek sensu, zawsze można to oglądać dla piosenek. Przynajmniej taki był plan, ale nic z tego co było w pierwszym odcinku nie przemówiło do moich uszu (ewentualnie sprawdzę sobie kiedyś co śpiewa Kishou Taniyama). Show By Rock!! to kolorowa oraz trochę niepoważna seria i o ile jeszcze w innym sezonie może dałabym jej szansę, tak teraz moim zdaniem zdecydowanie dostępna jest cała masa dużo lepszych i ciekawszych tytułów, na których można bez wyrzutów sumienia lepiej tracić swój czas.

NA PLUS: naprawdę ładna i płynna animacja komputerowa; dużo różnej muzyki
NA MINUS: przejścia między 3D, a normalną animacją wyglądają nienaturalnie; chaotyczna fabuła; brak jakiegokolwiek sensu; niespójność

WSTĘPNA OCENA: -5

Cheers~! :*

About Shouri

English philologist | A girl in her 20s | Polish | INTJ | Bookworm | Gamer | Shipper | Anime watcher | Manga reader | Sci-Fi Fantasy geek | Volleyball fan | Always sleepy, almost always optimistic, grumpy at times, enjoys writing as a pastime :)

Posted on 14 kwietnia 2015, in Anime, Pierwsze Wrażenie and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. hm tokyo mew mew w muzycznej wersji ??;-)

    • Hmmm nie do końca. TMM miało swój dziwny sens (xD) plus było dość standardowym magical girls z wątkiem miłosnym, tu natomiast raczej chodzi o promowanie muzyki/gierki na której to-to jest oparte. Może i faktycznie bohaterki się na swój sposób przemieniają, ale nie podpięłabym tego tytułu pod mahou shoujo :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: