Shugo Chara! – Odcinek 02

A więc tak. Shugo Chara! będzie moją przeważającą serią na tym blogu. Jako, że nie istnieje do niej sporo polskich napisów (z tego co się orientuję tylko do kilkunastu odcinków) mam nadzieję, że moje streszczenia rozwieją co poniektórym osobom wątpliwości. Postaram się ją blogować dość sprawnie i szybko, ale cóż – istnieje też coś poza kompem i anime (nie wierzycie, ale naprawdę ;P). W każdym razie zrobię co się da.

Druga sprawa. W przerwach do SC! pojawiać się będą Slayersi. Istnieje sporo dobrych polskich napisów do serii Revolution, więc nie powinno z nią być żadnych problemów, ale za bardzo lubię to anime żeby odmówić sobie opisywania go ;) Kirarin to jak na razie projekt, który będzie realizowany najwolniej. Wtedy kiedy naprawdę poczuję ochotę do pisania. Ogromna ilość odcinków mnie trochę przytłacza, dlatego postanowiłam najpierw zająć się pozostałymi seriami!

Na koniec rzecz dla niektórych najważniejsza.  Sama nie będę uploadować odcinków, ale zaoszczędzę wam szukania ^^ W następnej notce postaram się zrobić coś na kształt zbioru wszystkich ciekawych stron, z których fani anime i mangi powinni korzystać ;) Łącznie z tymi z downloadem oczywiście ;D

To nareszcie przechodzimy do sedna! ;)

(„Jajko Serca”)

Streszczenie:

Na początek zastajemy Amu rano siedzącą przy biurku i rozmyślającą nad wydarzeniami z dnia poprzedniego. Nie może w to uwierzyć i wmawia sobie, że wszytko było snem, na jej nieszczęście obecność Ran niszczy tą teorię jak bańkę mydlaną. Szczególnie dołuje ją fakt wyznania swoich uczuć do Tadase przed sporą publicznością, ale cóż zrobić. Kompletnie rozbita idzie do szkoły.

Tam jednak okazuje się, że jej klasowe koleżanki wcale nie uważają wczorajszego wyznania za żenujące – wręcz przeciwnie! Są zdania, że było to naprawdę odważne, a Amu wydaje im się bliższa i chcą się z nią zaprzyjaźnić! Rozmowę przerywa im wejście do klasy Queen’s Chair – Nadeshiko Fujisaki. Wręcza ona Amu zaproszenie do Royal Garden na herbatkę po lekcjach co wywołuje szok u reszty klasy.

Następne na kolejce są zajęcia W-Fu. Jako, że chłopak z młodszych klas nie potrafi wykonać obrotu na drążku nauczyciel prosi, aby ktoś ze starszych uczniów pokazał mu jak to się robi. Amu nie chce być wybrana, ponieważ jest w tym okropna, ale Ran robi Chara Change i dziewczyna zgłasza się na ochotnika zadziwiając resztę swoją sprawnością fizyczną ;P

W międzyczasie niebieskie jajko postanawia wybrać się na „spacerek” i wystakuje z torby Amu. Kiedy w łazience dziewczyna krzyczy na Ran z powodu nagłej Zmiany Charakteru, zauważa brak jajka z pikiem. Obie postanawiają go poszukać po lekcjach, mimo że będzie to oznaczało zrezygnowanie z odwiedzin w Royal Garden.

Później odbywają się zajęcia z rysunku. Amu jest w nich gorzej niż tragiczna, ale nagle głos mówi żeby się w takim razie zmieniła! Niesamowity portret jej koleżanki, ala DaVinci wprawia wszystkich w osłupienie, a Amu i Ran zauważają za oknem niebieską shugo chare. Dziewczyna wybiega z klasy pod pretekstem wyjścia do łazienki i próbuję ją złapać, niestety ona ciągle wymyka się jej z rąk. Wkurzona Ran pyta niebieską dlaczego ucieka, a ta odpowiada, że nazywa się Miki i że zaczyna znikać ponieważ Amu w nią nie wierzy. Obie shugo chary wyjaśniają dziewczynie, że mogą istnieć dzięki sile Amu, a skora ta w nich nie wierzy to znikną. W końcu Amu przyznaje, że może w nie choć troszeczkę uwierzyć i radosne razem wracają na lekcje.

Przy okazji widzimy, że zdarzeniu przyglądał się dziwny facet, który przybył do Seiyo Academy. Następnie akcja jest przeniesiona do Ikuto, który leży w trawie i rozmyśla o wczorajszej transformacji Amu oraz nad tym, że Humpty Lock z nią zareagował.

Później widzimy Amu, która przybyła do Royal Garden. Zostaje przedstawiona wszystkim Guardians, a sama nie musi dokonać prezentacji, ponieważ wydaje się że wiedzą o niej wszystko. Następnie dostaje książkę, w której wyjaśnione jest czym są shugo chary. Jest tam także opisane, że gdy człowiek przestaje wierzyć w swoje marzenia i podupada na duchu jego Jajko Serca zmienia się w X Egg, z którego może się urodzić X Character.

Po tych wyjaśnieniach Amu dostaje propozycję przystąpienia do Guardians, ale ona ją odrzuca (mimo pierwszej myśli, że wtedy byłaby bliżej Księcia ;D). Jej powodem jest… pelerynka. Guardians muszą ją nosić, a według niej jest okropna i kłóci się z jej poczuciem mody ;P

Wybiega z Royal Garden, a na boisku spotyka chłopca który wcześniej nie umiał zrobić obrotu na drążku. Kiedy ten popada w zwątpienie jego Jajko Serca zamienia się w X Egg, po czym atakuje Amu. Ta przy pomocy Humpty Lock i formułki („atashi no kokoro – unlock”, czyli mniej więcej „Otwórz się moje serce”) przemienia się z Ran w Amulet Heart. Efektownie pokonuje X Egg i atakiem Open Heart (który wykonuje przy pomocy Humpty Lock) sprawia, że jajko jest oczyszczone z X i wraca do nieprzytomnego właściciela.

Na jej nieszczęście okazuje się, że całe zajście obserwowali Guardians ;) Następnie w domu jej shugo chary się z nią drażnią, a ona rozmyśla o  ostatnim jajku ^^

Przemyślenia:

Odcinek był bardzo przyjemny, szczególnie dla mnie! Kocham rysunek dlatego posiadanie takiej shugo chary jak Miki byłoby dla mnie szczytem marzeń ;) No cóż, przejdźmy do screenów!

Amu rozmyśla nad wcześniejszym dniem, zastanawiając się czy to był sen, ale pojawia się Ran i rozwiewa jej wątpliwości.

Dziewczyna jednak krzyczy na nią z powodu wczorajszych wydarzeń i nie chce w to wszystko uwierzyć! Smutna Ran chowa się z powrotem do swojego jajka.

Koleżanki Amu podekscytowane wczorajszymi wydarzeniami.

Queen’s Chair Nadeshiko Fujisaki – robi na wszystkich naprawdę wielkie wrażenie!

Popisy Amu na drążku ;) Też by mi się przydała taka Ran bo drążka nie lubię równie mocno co nasza Hinamori-san :P

Niebieska shugo chara. Naprawdę jest słodziutka z tym swoim ukrywaniem się ^^

Wściekła Amu jest gorsza od najstraszniejszego potwora! :)

Portret koleżanki narysowany przez Amu już po Chara Change! Ja Też Chcę Taką Miki!!!!

A oto i przyczyna rewelacji na lekcji rysunku – Miki ;) Wygląda ultra super! :]

Obie shugo chary są smutne, ponieważ Amu nie chce w nie uwierzyć. Boją się, że znikną! Dziewczyna mówi, że to nie jest tak, że w nie wierzy, ale może choć troszeczkę spróbować ^^

Oto i tajemniczy mężczyzna przyglądający się całemu zajściu z ukrycia. Wydaje się nie mieć za dobrych zamiarów…

Ech… Ikuto… ^^ Jak zwykle widzimy go wygrzewającego się na słoneczku niczym kot i pogrążonego w myślach :)

Lekko zawstydzona Amu postanawia wreszcie iść do Royal Garden, a tam spotyka…

King’s Chair Tadase Hotori (5 klasa) i jego shugo chara – Kiseki

Queen’s Chair Nadeshiko Fujisak (5 klasa) z shugo charą Temari

Ace Chair Yaya Yuiki (4 klasa) i jej shugo chara Pepe

Jack’s Chair Kukai Soma (6 klasa) z shugo charą Daichi

Zakłopotanie Amu jest milutkie „Nie chciałabym nosić tej pelerynki” Hahahahah

Dokładnie taką reakcję jak ja miał Kukai! Od razu go polubiłam! To taka postać, która przyciąga do siebie ludzi ^^ Przy okazji to kapitan zespołu piłki nożnej! :)

Tak wygląda X Egg i jego energia.

Nareszcie Chara Nari, czyli transformacja – Amulet Heart!

Atak Open Heart – muszę przyznać, że wygląda naprawdę efektownie! :)

Po powrocie do rzeczywistości w chłopca wstąpiła nowa energia – aż palił się do pracy ;)

Guardians wszystko widzieli i byli pod wrażeniem transformacji, choć bardziej ich uwagę przykuł fakt, że Amu potrafi oczyszczać X Eggi.

Na koniec pozostaje tylko pytanie jakim charakterem jest zielony trefl? ^^

Cheers! :*

About Shouri

English philologist | A girl in her 20s | Polish | INTJ | Bookworm | Gamer | Shipper | Anime watcher | Manga reader | Sci-Fi Fantasy geek | Volleyball fan | Always sleepy, almost always optimistic, grumpy at times, enjoys writing as a pastime :)

Posted on 18 sierpnia 2008, in Anime, Shugo Chara! and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: