Shugo Chara! – Odcinek 01

Pierwszy odcinek Shugo Chary! przed nami. Jest to zabawne i nowatorskie magicial girls. Muszę przyznać, że ma w sobie to coś, co wprost zmusza nas do sięgnięcia po więcej :)

(„Narodziny Shugo Chary!”)

Streszcznie:

Rozpoczyna się kolejny dzień roku szkolnego. Podczas gdy dzieciaki jak zwykle zmierzają po codzienna dawkę edukacji, dwóch niemiłych kolesiów postanawia podręczyć młodszego ucznia. Jednak nagle zjawia się różowo-włosa dziewczyna. Rzucone przez nią zdanie „Blokujecie przejście” wprawia w popłoch napastników, a ona odchodzi w rytmie okrzyków „kakkoiiiii!!!”

Amu Hinamori znana w całej szkole. Nawet sposób w jaki nosi mundurek jest podziwiany. Wokół niej krąży masa nieprawdziwych plotek, a ona tak naprawdę chce być tylko zwykłą dziewczyną. Tylko cóż zrobić kiedy całe otoczenie przypięło Ci metkę Cool&Spicy?

W domu jedząc kolacje z rodziną (mama – dziennikarka, tata – fotograf i mała siostrzyczka Ami) zauważa dziwny program w TV. Przerażająca wróżbitka wydaje się jakby czytała w jej myślach i opowiada coś o aniele stróżu. Wystraszona Amu rozmyśla nad tym w pokoju. Przy okazji przypomina sobie jak to było kiedy przeniosła się do tej szkoły. Jej zdenerwowanie i zagubienie zostały niesłusznie wzięte za pewność siebie i buntowniczość – tak powstał jej zewnętrzny charakter. W końcu postanawia się pomodlić do swojego anioła stróża, aby dał jej odwagę do ujawnienia swojego prawdziwego „ja”.

Piękne jest jej zdziwienie, kiedy rano znajduje w łóżku 3 kolorowe jajka, które w dodatku za niedługo się wyklują!

W szkole spotyka dziewczyny ze swojej klasy, które wyjaśniają jej czym jest szkolna organizacja Guardians (prawie robili spacerek po placu). Okazuje się, że są oni czymś w stylu samorządu szkoły, który broni uczniów (ranga odpowiada figurze karcianej a więc mamy Króla, Królową, Waleta i Asa). Na jego czele stoi, na pozycji Króla, Tadase Hotori. Dziewczęcej urody chłopak, do którego wzdycha cała płeć piękna szkoły. Amu też się oczywiście do nich zalicza, ale ze względu na swój zewnętrzny charakter nie chce tego wyjawić.

Kiedy Amu zaczęła szamotać się z jajkami w swojej torbie (nagle zaczęły się poruszać), przyciągnęła uwagę Tadase. Na jej nieszczęście zareagowała instynktownie Spicy ripostą, a jej pierwsze spotkanie z wymarzonym księciem nie wypadło za dobrze. Od razu jednak widzimy, że Strażników zainteresowała zawartość jej torby, a na dodatek wydają się wiedzieć coś na temat tajemniczych jajek.

Następnie na zebraniu uczniów, podczas przemówienia Tadase, Amu wyrzuca sobie, że tak go potraktowała. Nagle głos mówi jej żeby w takim razie się zmieniła! Dziewczyna nagle zrywa się z miejsca i wyznaje Tadase, przed całą szkołą, że tak właściwie to go lubi. Po usłyszeniu od niego nieprzyjemnej odpowiedzi, jakoby miał już kogoś kogo lubi, zrywa się z miejsca i wybiega z sali.

Zawstydzona i odrzucona biegnie przed siebie nie patrząc gdzie, aż wpada do dziury na jakiejś budowie. Leżąc na ziemi zauważa, że czerwone jajko zaczyna się ruszać i unosić w powietrzu. Skorupka pęka i pojawia się mała postać – ubrana na czerwono dziewczynka z pomponami jak u cheerleaderek. Po wydostaniu się z dziury w niecodzienny sposób (lecąc xD) i wylądowaniu na szczycie wielkiej stalowej konstrukcji, mała wyjaśnia Amu, że nazywa się Ran i jest jej shugo charą, prawdopodobnym „ja”.

Sprawa komplikuje się kiedy niewiadomo skąd zjawia się tajemniczy, niebiesko-włosy chłopak z kocimi uszami i ogonem. Wie on o shugo charach (nawet ma swoją) i próbuje odebrać dziewczynie pozostałe dwa jajka. Ona jednak nie chce na to pozwolić i wyrywa mu je z rąk, jednocześnie spadając z metalowej konstrukcji.

Kiedy Ran prosi ją, aby uwierzyła w siebie, kryształowa kłódka, którą trzymał shugo chara kociouchego zaczyna świecić i lecieć w jej stronę. Gdy Amu ją łapie następuje transformacja, czyli tak zwane chara nari. Zauważa to Tadase, który właśnie nadbiegł szukając Amu. Niestety jej przemiana szybko przemija, a ona kontynuuje spadać. Na szczęście ratuje ją jej książę jakimś magicznym atakiem (Holy Crown).

Po krótkiej potyczce Tadase i wcześniejszego złodziejaszka (który jest nazwany przez Króla Ikuto Tsukiyomi) oraz bliżej niezrozumiałej wymiany zdań wszyscy się rozchodzą, a Amu zostaje sama z jeszcze większą ilością pytań i Ran, która niezbyt skutecznie próbuje ją pocieszyć ;)

Przemyślenia:

Screeny! Nadchodzą screeny! ;)

Na początek obejrzyjmy sobie rodzinkę Amu. Mamusia – redaktorka pisma dla kobiet. Tatuś – fotograf, zapaleniec jesli chodzi o robienie zdjęć najmłodszej córeczce! Na koniec Ami – mała siostrzyczka, której nie mozna się oprzeć ;)

Szkolni koledzi by się zdziwli, widząc swoją idolkę w takim stanie! Widać co może zdziałać niewyspanie + wielki szok :)

Tak wygląda przyczyna szoku, czyli jajeczka. Czerwone z karcianym kierem, niebieskie z pikiem i zielone z treflem. Trzy odmienne charaktery.

Oto i Guardians. Od lewej: Walet (Jack’s Chair) Kukai Soma, As (Ace Chair) Yaya Yuiki, Królowa (Queen’s Chair) Nadeshiko Fujisaki, Król (King’s Chair) Tadase Hotori.

Interwencja Tadase kiedy zauważył dziwne zachowanie Amu. Nasza bohaterka dała się na chwilę ponieśc emocjom, ale…

…po chwili przywołała swój Cool&Spicy charakterek!

Nie ma to jak wyskoczyć przed całą szkołą z hasłem do chłopaka, że się go lubi! :) Chara Change! (czyli zmiana charakteru)

Tutaj mamy przyczynę nagłej zmiany zachowania – shugo chara Amu z czerwonego jajka z kierem o imieniu Ran ^^

Po ciekawym locie Amu ląduje na stalowej konstrukcji na budowie. Zastanawia mnie jak bym ja zareagowała stojąc na takiej wysokości bez zabezpieczeń…

Nasz kociouchy postanowił poszukać jajek w kieszeni Amu…

…przy okazji jego shugo chara pochwalił się, że przed akcją z Amu zwinęli Guardiansom Humpty Lock (mini kotek – kawaiiiiii!)…

…kiedy Ikuto miał już swoją zdobycz dziewczyna postanowiła zebrać się na odwagę i nie pozwolić mu odejść z jej własnością :)

Świat z gwiazdeczek, migoczący, błyszczący i kolorowy – oto dowód, że w magicial girls właśnie ma wydarzyć się coś ważnego ^^

I tak też się stało! Humpty Lock zaczął świecić i nastąpiła transformacja z Ran :) Teraz Amu wygląda jak powiększona wersja swojej shugo chary. Szkoda, że przemiana tak szybko mija, ponieważ dziewczyna nie chce uwierzyć w to co się stało.

Ale we właściwym czasie i momencie nadbiega Tadase po czym ratuje ją dzięki berłu, które ni stąd ni zowąt pojawia się w jego ręce. Holy Crown!

Ikuto w tym czasie postanawia go podrażnić, nazywając „chibi kingu„, małym królem.

Po krótkiej wymianie argumentów siłowych – Ikuto atakuje czymś w rodzaju wielkiej kociej łapy, a Tadase broni się przy pomocy tarczy ochronnej

Wszyscy sobie idą zostawiając skotłowaną Amu, której właśnie się przypomniało, że przecież przed chwilą zrobiła sobie obciach przed całą szkoła i została odrzucona przez jej księcia co Ran kwituje „Będzie jeszcze dużo, dużo okazji!”

Jak zwykle opis pierwszego odcinka był szczegółowy, ale pozostałe będą mniej dokładne, aby szybciej dociągnąć do aktualnego epizodu :)

Cheers! :*

About Shouri

English philologist | A girl in her 20s | Polish | INTJ | Bookworm | Gamer | Shipper | Anime watcher | Manga reader | Sci-Fi Fantasy geek | Volleyball fan | Always sleepy, almost always optimistic, grumpy at times, enjoys writing as a pastime :)

Posted on 13 sierpnia 2008, in Anime, Shugo Chara! and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: