Shugo Chara! – twoje prawdziwe „ja”

Ile to razy ktoś zadał wam pytanie „kim chcesz być w przyszłości?”. Ile to razy sami zastanawialiście się jak wygląda to wasze prawdziwe „ja”. „Kim jestem?” na pewno niejednokrotnie pytaliście o to samych siebie.

Amu Hinamori główna bohaterka anime Shugo Chara! także sobie je zadawała lecz jak to bywa w seriach magicial girls – jej los zesłał odpowiedź… pod postacią trzech jajek!

Z owych kolorowych jajeczek urodziły się Shugo Chary – małe anioły stróże, które ma każdy z nas. Przedstawiają one nas „z przyszłości”. Nasze prawdziwe „ja” zrodzone z naszych marzeń i pokazujące, że jeśli naprawdę czegoś będziemy mocno pragnąć to wszystko jest możliwe do osiągnięcia.

Amu jest szczególną osobą (w końcu to główna bohaterka prawda? xD). W szkole nazywana Cool&Spicy, ponieważ odgrywa rolę samotnego wilka, piękna, mądra i niezależna. Przez wszystkich podziwiana… tyle że to nie jest jej prawdziwa osobowość. Tak naprawdę pragnie zrozumienia i odwagi, aby pokazać innym jaka jest naprawdę. Ta modlitwa zmienia jej dotychczasowe życie. Pojawiają się trzy Shugo Chary. Ran – utalentowana sportowo, Miki – artystka i Suu – urodzona kura domowa, której sprzątanie czy gotowanie nie są straszne. Na drodze Amu staje szkolna organizacja Guardians, na czele z Tadase Hotorim (w którym Amu się potajemnie kocha), pojawia się tajemniczy i przystojny Ikuto Tsukiyomi, który choć na pierwszy rzut oka wydaje się zły to jednocześnie wzbudza w dziewczynie szybsze bicie serca, a co z tym wszystkim ma wspólnego piękna piosenkarka Utau Hoshina? I dlaczego oni wszyscy mają swoje Shugo Chary?

Ze strony technicznej nie ma czego SC! zarzucić. Satelight wykonało kawał świetnej roboty. Wszystko jest ładne i kolorowe, a animacja bardzo dobra. Muzycznie także jest bardzo dobrze, w końcu 2 notki wcześniej umieściłam utwór Black Diamond prawda? ;)

Na podsumowanie dodam, że obecnie wyszło około 45 odcinków na 51 (przetłumaczone 42), a kilka tygodni temu zapowiedziano drugą serię. Plot wydarzeń zgadza się z kolejnością z mangi, ale dane arc’i opierające się na wydarzeniach kręcących się wokół konkretnego problemu są rozdzielone mniej lub bardziej udanymi fillerami.

W każdym razie jest to bardzo dobra seria warta obejrzenia. Okrutnie wciągnęłam się w jej świat i z niecierpliwością wyczekuje następnych odcinków. Był nawet taki okres, że zabierałam się za RAWy (dobry trening japońskiego ;P), a potem kiedy odcinek został już przetłumaczony oglądałam go drugi raz , ale ostatnio staram się ograniczać ^^

Gorąco polecam Shugo Chare! a jeśli jeszcze was nie przekonałam to czekajcie na review pierwszego odcinka (w przygotowaniu), ponieważ będzie to kolejna seria, którą będę blogowała jednocześnie z Kirarin Revolution!

Cheers! :*

About Shouri

English philologist | A girl in her 20s | Polish | INTJ | Bookworm | Gamer | Shipper | Anime watcher | Manga reader | Sci-Fi Fantasy geek | Volleyball fan | Always sleepy, almost always optimistic, grumpy at times, enjoys writing as a pastime :)

Posted on 12 sierpnia 2008, in Anime, Różne, Recenzje, Shugo Chara! and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Na jakiej stronce oglądałaś Shugo Chare? Z góry dzięki za odpowiedź.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: